Hajvizsgálat

 

A haj tartalmazza a szervezetben található összes ásványi anyagot, beleértve a táplálkozási ásványi anyagokat, valamint a mérgező nehézfémeket is. A hajvizsgálat alkalmával a laboratórium megvizsgálja a haj ásványi összetételét. A legtöbb esetben a vizsgálat alkalmával a teszt eredményei tükrözik, hogy ezek az elemek milyen arányban vannak jelen a szövetekben, és élénk képet adnak a belső környezetünkről. Ezzel az információval az anyagcserénk eseményeinek teljes világa értelmezhető. 
Nemcsak a tápláltsági  állapotunkat tekinthetjük meg, hanem sok mindent megtudhatunk arról, hogy mennyire hatékonyan dolgozza fel a szervezetünk a bevitt tápanyagot.

hajvizsgálat

Hogyan segít a hajanalízis a jobb egészség megteremtésében?

 

Ha úgy fogjuk fel,  hogy az étel az, amit  elfogyasztunk, és a táplálkozás az, amit a szervezetünk kinyer a táplálékból és visszatart, akkor  felfedezhetjük  hogy mi is szükséges a  szervezetnek. Ez tehát egy nagyszerű és értékes eszköz az egészség megteremtésében. Ez az értékes eszköz azt jelzi, hogy mely táplálékkiegészítők szükségesek és melyeket kell elkerülni.

 

Hogyan tudom, hogy ez a vizsgálat megbízható?

 

Megfelelően kapott mintával a haj elemzése rendkívül pontos
Laboratóriumunk 30 éve ezen dolgozik, ezt tökéletesíti, jelenleg éves szinten 50 000 hajmintát vizsgál meg.
Mi a helyzet a szennyezettséggel? Hajfesték, samponok, szappanok nem befolyásolják az eredményt?
Egyes kozmetikai hajkezelések szennyezhetik a fejbőrt, mint például az ólom-acetátot tartalmazó színezékek, szőkítő folyamatok, amelyek mesterségesen befolyásolják a kálciumot, valamint a   samponok, amelyek cinket vagy szelént tartalmaznak.  Ezek azonban csak az egyedi elemet érintik. Minden más elem érintetlen és érvényessége változatlan marad. 
 A mögöttünk levő óriási tapasztalat a vizsgálati eredmények egyéni metabolikus jellemzőinek értelmezésére vonatkozóan  ezen a hatások leküzdhetők.

 

Egy vér és vizelet vizsgálat során nem kapjuk meg ugyanazokat az eredményeket?

 

A vérvizsgálatot úgy kell elképzelni mint egy pillanatfelvételt: csak a teszt napjára vonatkozóan ad tájékoztatást a szervezetben található ásványi szintről. Ha aznap éppen csak egy banánt fogyasztott, a vérvizsgálat eredménye magas káliumszintet jelezhet, még akkor is, ha valóban kálium-kiegészítésre van szüksége. Másrészről, a hajanalízis eredménye összességében vizsgálja a szervezetben levő kálium szintet és nem csak azt amit aznap evett vagy azon a héten evett.

 

Tehát a vérvizsgálat csak azt jelzi, hogy mi történik a vérben a vizsgálat idején. A vizeletben lévő ásványi anyagok vizsgálata megméri az Ön szervezetéből kiválasztódó ásványi anyagokat, nem feltétlenül azt, amit a szervezetünk felszívott és felhasznált mint „üzemanyagot’.  Tehát a vér- és vizeletvizsgálatok pillanatfelvételek, míg a hajanalízis a szervezetben levő ásványi anyagok visszatartásáról szóló videófilm.

 

Miért mondják, hogy a hajanalízis nem megbízható teszt?

 

Ez egy nagyon fontos kérdés. 
Tudtad, hogy az elmúlt húsz évben jóval több, mint ezer referencia van erre vonatkozóan a szak- folyóiratokban, amelyek dokumentálják és támogatják a haj ásványi elemzésének a megbízhatóságát. Tudta-e Ön is, hogy hetente több mint 5000 cikket tesznek közzé? 
Ki tud lépést tartani az új információkkal úgy, hogy még marad ideje a betegeire is? Laboratóriumaink kb 125 cikket tekintenek át hetente ... több mint 6500 cikket évente, nem számolva  a legfrissebb kiadású könyveket, kiadványokat és internetes orvosi folyóiratokat. 
Sajnos a korlátozott ismeretekkel vagy tapasztalattal rendelkezők gyakran a legkritikusabbak. Lehet, hogy meg kellene őket kérdezni, hogy mi a véleményük alapja. Mennyi kutatást végeztek Ők maguk valójában? Milyen tapasztalattal rendelkeznek a hajanalízist illetően?
Szóval .... A haj elemzése széles körben alkalmazott és nagyon pontos.

 

Betegnek kell lennem, vagy rosszul kell érezzem magam, ahhoz, hogy értelme legyen igénybe venni?

 

Bár a legtöbb hajanalízist kérő páciens már betegségben szenvedő ember és legtöbbször a problémáikra keresnek választ, nem kell rossz állapotban lennie ahhoz, hogy ezt az értékes eszközt használhassa. Sokan használják a tesztet preventíven azaz megelőzendő kialakuló betegségeket, vagy arra, hogy figyelemmel kísérjék, hogy milyen nehézfémeknek vannak kitéve, vagy csak a táplálkozási igényeik finom hangolására. A hajanalízis rutinszerűen történik a világszínvonalú sportolóknál,  továbbá rendszeres megrendelőink közé tartoznak kormányfők, hírességek, énekesek és színészek, akiknek fontos a fizikai jólétük. Így láthatjuk, hogy a hajanalízist széles körben használja minden korosztály, a csecsemőktől a nyolcvanévesekig,  a fizikai állapotuk szintjének a felmérésére és szinten tartásához. 

Honnan vágjam le a hajamat és mennyi hajra van szükség a vizsgálathoz?

 

A hajminta megfelelő összegyűjtése rendkívül fontos, ezt  nem tudjuk eléggé hangsúlyozni. A begyűjtendő hajnak tisztának kell lennie, és nem szabad dauer, festett vagy szőkített hajat használni. A hajat a koponya hátsó részén található fejbőrről kell levágni, lehetőleg több kicsi területről érdemes vágni.
Egyszerűen vágja le a haját lehető legközelebb a fejbőrhöz. Vágja le a felesleges hajat a mintából, max 2,5 cm hajat őrizzen meg. A szükséges haj teljes mennyisége kb. egy evőkanál. Ha nem tud hajmintát küldeni, akkor lehet köröm illetve szeméremszőrzet mintát is utolsó lehetőségként használni. Ne feledje azonban, hogy az utóbbiak teszt eredményei nem tükrözik a legutóbbi ásványi mintákat, mivel ezek a szövetek lassabban és szórványosabban nőnek, mint a fejbőrőn levő haj.

 

hajvizsgálat

 

Mit tartalmaz a laboratóriumi jelentés?

 

Mindegyik jelentés több száz tényezőt értékel, mint például a táplálkozási ásványi szinteket, azok összefüggéseit (arányait), a szervezetben található nehézfémeket, valamint az egyéni anyagcsere-besorolást. A személyre szabott hajanalízis-jelentés mindegyik tényezőt figyelembe veszi az Ön életkora, a neme és a jelenlegi egészségügyi tünetei mellett. A végén egy nagyon átfogó jelentés, amely grafikonokkal és kísérő magyarázatokkal és ajánlásokkal egészül ki amelyet a tanácsadója fog Önnek szóban elmagyarázni. Ennek a szűrővizsgálatnak a használata segíthet abban, hogy sokat tanulhasson a testéről, és talán válaszokat talál évek óta keresett kérdésekre.

 

Miért nem jó ha csak szedek valami jó multivitamint?

 

Most már többet tudunk mint valaha a vitaminok és ásványi anyagok kölcsönhatásairól. A saját tudás frissítése elengedhetetlen a jövő egészségéhez. Lehet, hogy tudjuk, hogy a vitaminok és ásványi anyagok elengedhetetlenek a jó egészséghez, de tudtad, hogy nem mindig segítenek?
Túl sok cink például akadályozhatja a D-vitamint. Ezért a cink véletlenszerű bevétele egyensúlytalanságot okozhat a szervezetünkben levő D-vitaminnal. A túl kevés D-vitamin viszont a kalciumot gátolja, ami rossz feltételeket teremt a kalcium felszívódásához. Tehát most már hiányzik a kalcium. Túl sok C-vitamin okozhat rézhiányt, és túl sok vasat képezhet a testben. Tulajdonképpen egy dominóhatás lép fel. Bár lehet, hogy tudatában van annak, hogy a vitaminok és ásványi anyagok szükségesek, arra is figyelni kell, hogy valamiből túl sok éppen olyan rossz lehet, mint a túl kevés. Az elkövetkezendő években sokkal többet fogunk hallani a „túl táplálkozásról” (túl sok tápanyagról), ami több problémát jelent, mint az alultápláltság. Láthatjuk  hogy miért nem bölcs dolog, hogy egyszerűen egy multivitamint szedjünk azért, hogy növeljük a C-vitamint a szervezetünkben vagy éppen valami más tápanyagokat anélkül, hogy tudnánk a saját ásványi egyensúlyunkat? Hiszen az a kockázat, hogy további egyensúlytalanságokat idézünk elő.


Ez bonyolultnak tűnik. Miért ne felejtem el teljesen a táplálékkiegészítőket, és naponta  háromszor étkezzek?


Ez észszerű. De sajnos ma, a korábban soha nem ismert hatások befolyásolják ételeink minőségét és a szervezetünk képességét, hogy felszívja a tápanyagokat az adott élelmiszerből.
Mindannyian tudjuk, hogy az élelmiszer tápanyagtartalma a talajtartalomtól függ. Fontoljuk meg, hogy a levegőben, a vízben  levő szennyező anyagok milyen hatással vannak az élelmiszereinkre. Milyen hatással vannak azok a gyógyszerek a szervezetünkre amit az évek hosszú során szedtünk? Ezután vannak még egyéb hatások, mint például, hogy az aktivitás vagy annak hiánya hogyan befolyásolja a táplálkozási szükségleteinket. További megfontolások közé tartoznak az olyan genetikai tényezők, mint az anyagcsere-típus és más öröklődő jellemzők. Mindezek a tényezők határozzák meg a táplálkozási igényeinket.

 

Miért ne használná ki e modern technológiát a haj elemzésével?

 

Akkor tudni fogja, mit kell tennie, és mit nem.
A hajanalízis mellett egyedülálló, mélyreható jelentést kap a teszt eredményeiről.
Az egyéni ásványi szintekre vonatkozó szokásos információkon túlmenően magyarázatot kapunk a legjelentősebb ásványok értékeiről és azok összefüggéseiről, az Ön  ásványi anyag egyensúlyáról.  Ön is meg fogja tudni az anyagcsere-típusát, legyen az gyors metabolizáló vagy lassú metabolizáló. Az ajánlott kiegészítések listáján kívül megtudhatja, hogy milyen ételeket kell előnyben részesítenie, és melyeket kerülnie egy időre  azért, hogy segítsen egyensúlyba hozni az ásványi anyag szintjét.
A jelentésem szerint lassú anyagcsere-típusú vagyok.

 

Hogyan határozzák meg ezt a haj elemzésemből ?

 

A metabolikus tipizálás a laboratóriumunk  egyedi jellemzője. Laboratóriumunk által végzett kutatások alapján az Ön ásványi szintje árulkodik az anyagcseréről, azaz arról, ahogyan az Ön  szervezete felhasználja a bevitt tápanyagokat. Dr. David L. Watts felfedezte, hogy néhány ásványi anyag ténylegesen stimulálja vagyis felgyorsítja az anyagcserét. Más ásványi anyagok pedig nyugtatják azaz lassítják az anyagcserét.

Ha az Ön ásványi szintje azt jelzi, hogy a nyugtató típusú ásványi anyagok dominálnak a szervezetében, az Ön anyagcseréje valószínűleg „lelassult”. Ezért Ön lassú anyagcserélőnek minősül. Ez egy fontos különbség, amikor később majd a táplálékkiegészítésről beszélünk. Nem akar olyan „nyugtató” vitaminokat és ásványi anyagokat szedni, amelyek még jobban lassíthatják az anyagcseréjét. Ezért terveztünk egy speciális táplálékkiegészítőt és neveztük el „Para-pack”-nak. Ez csak stimuláló tápanyagokat és szinergista-segítőit tartalmazza.  Másrészről értelemszerűen  aki gyors anyagcseréjű az csak nyugtató ásványi anyagokat és vitaminokat kell szedjen – erre is van egy speciális készítményünk, amit „Sym Pack”-nak nevezünk. Tehát ebből  is látható, hogy van egy másik ok is, amiért egy multivitamin nem felel meg mindenkinek.

 

Sovány vagyok. Hogyan lehet besorolni lassú metabolizmusként?

 

A súly nem egy jó indikátor az anyagcsere típusát illetően. A lassú anyagcserés gyakran túlsúlyos. De soványság igenis előfordulhat, amikor a lassú anyagcserésnek gyenge az emésztése vagy gyenge a felszívódás vagy éppen bizonyos bélproblémái vannak. Tehát míg az anyagcsere sebessége befolyásolja a súlygyarapodást vagy veszteséget, ez nem az egyetlen tényező.

Miért ajánlott nekem az olyan ásványi anyag, ami a teszt eredményei szerint éppen magasak?


Ez ismét a tápanyagok kölcsönös összefüggéseitől függ. Például a magnézium magas lehet. De ha a kalciumhoz viszonyítva alacsony, akkor „relatív” hiány lép fel. A kalcium-magnézium kapcsolat javítása érdekében ezután magnézium-kiegészítést ajánlunk. A kalcium feleslegének csökkentésére és a kálium-visszatartás növelésére is szolgál (de ez egy másik történet).